Clean Power

Ukrainian (UA)English (United Kingdom)

The National Academy of Sciences of Ukraine


The Institute of Electrodynamics

There are no translations available.

           До всеукраїнського дня бібліотек

 

Розалія Юліївна Берлянт - перший завідувач науково-технічної бібліотеки

Інституту    енеогетитки АН УРСР

Розалія Юліївна Берлянт – фахівець з великим досвідом бібліотечної справи.  Народилася 31 серпня 1893 року в сім‘ї міщанина Ю.Х.Ельперіна. Середню освіту отримала в Комерційному училищі М.Г.Хорошилової. У 1918-1923 рр. навчалася на Вищих жіночих курсах м. Києва, все життя добре володіла французькою та німецькою мовами і частково англійською.

       Діяльність Берлянт в бібліотечній галузі розпочалася в далекому 1928 році з посади бібліотекаря заводу «Більшовик». У 1938 р.-1939 рр. вона закінчує спеціальні бібліотечні курси при АН УРСР та йде працювати бібліографом до бібліотеки АН УРСР, а потім переходить до бібліотеки Інституту ОХМД. Наприкінці 1940 р. повертається в бібліотеку АН УРСР на посаду головного бібліотекаря.

       Під час війни Берлянт з чоловіком евакуюється до Грузії, а після його смерті у 1942 році їде до Уфи, де знов починає працювати у бібліотеці АН УРСР. За викликом брата у травні 1943 переїздить до Москви, де її призначують виконавчим обов‘язки директора бібліотеки Московського гірничого інституту, а потім старшим інженером-референтом бібліотеки ЦАГІ. За сумлінну роботу з відродження роботи цих наукових бібліотек, постраждалих за час евакуації та реевакуації, вона була нагороджена похвальним листом та грошовою винагородою. Крім службових обов‘язків, Розалія Юліївна веде активно роботу в культсекторі з обслуговування дітей та приймає участь в облаштуванні дитячого садочку. У жовтні 1944 р. Берлянт закінчує курси директорів технічних бібліотек при Державній науковій бібліотеці СРСР і, нарешті, влітку 1945 р. повертається до Києва.

       В рідному місті у серпні 1945 р. Берлянт влаштувалася науковим робітником - консультантом при бібліотеці Українського геологічного управління, звідки й перейшла в Інститут енергетики АН УРСР. На посаді завідувача бібліотеки Розалія Юльєвна відпрацювала майже дванадцять років: з 23 січня 1947 р. по 4 липня 1958 р. Саме тоді було закладено основи фонду нашої бібліотеки, визначені пріоритетні напрямки роботи з читачами та канали поповнення печатними виданнями профільної тематики. За відмінне виконання своїх обов‘язків, розвиток і покращення роботи свого підрозділу, а також за активну участь у суспільному житті наукового закладу завідувач бібліотеки неодноразово мала подяки від керівництва Інституту.

       З1 вересня 1958 р. у віці 65 років Розалія Юльєвна Берлянт звільнилася з Інституту енергетики в зв‘язку з виходом на пенсію.

 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Заснована в 1944 р. як бібліотека Інституту енергетики АН УРСР, з 1947 р. – бібліотека Інституту електротехніки АН УРСР, з 1963 р. – бібліотека Інституту електродинаміки.

Бібліотечний фонд нараховує 232 тис. примірників (іноземні видання – 59 тис. примірників). Книг – 51 тис. примірників (іноземні видання –1,5 тис. примірників); періодичних видань – 158 тис. примірників (іноземні видання – 57,5 тис. примірників); спецвидів – 23 тис. од.  Описи винаходів до авторських свідоцтв та патентів – 165 тис. одиниць, нормативно-технічні документи – 3 тис. одиниць, промислові каталоги – 8тис. одиниць, переклади – 2 тис. одиниць  Обмінний фонд бібліотеки нараховує 667 примірників.

У фонді представлена література з питань електротехніки, а також з окремих суміжних галузей - математики, фізики, енергетики, радіотехніки, кібернетики, обчислювальної техніки. Зберігаються: література з особистої бібліотеки члена-кореспондента HАH України Б. П. Борисова (3 тис. примірників з питань електротехніки); багаторічні комплекти періодичних видань, зокрема: "Электричество" (1908 р.), "Электрические станции" (з 1930 р.); повний комплект журналу  "Технічна  електродинаміка" та «Праці Інституту електродинаміки НАН УкраЇни» з 1999 року.

Каталоги: алфавітні – на книги, періодичні видання, автореферати дисертацій, дисертації; систематичні – на книги, спецвиди (з 1944 р.).

Картотека праць співробітників інституту (з 1944 р.).

На базі  комп‘ютерної програми «ИРБИС» створена електронна версія каталогу  науково-технічної бібліотеки.

У читальному залі експонуються постійно діючі виставки «Нові надходження» та «Публікації Інституту електродинаміки НАН України».

Бібліотека ІЕД НАН України  співпрацює  та здійснює обмін  науковими працями та журналами з бібліотеками  системи НАН України з міст Києва, Львова, Донецька, Харкова, Алчевська, Дніпропетровська, Кременчука, Сімферополя та з іншими науковими закладами України.

Тел.(044) 456-03-61, (044) 366-25-01, факс (044) 456-94-94

 Книги, подаровані науково-технічній бібліотеці ІЕД НАН України у 2016 році

 Нові надходження в науково-технічну бібліотеку Інституту електродинаміки НАН України
у вересні 2016 р 

Нові надходження в науково-технічну бібліотеку Інституту електродинаміки НАН України
(1 квартал 2015)

Дисертації науковців, прийняті в фонди НТБ ІЕД у 2015 р.

Книжкові видання, придбані НТБ ІЕД в 2014 р.

Книги науковців Інституту електродинаміки, подаровані науково-технічній бібліотеці  ІЕД 
у 2014 р.

Надходження літератури  у бібліотеку інституту у 2010-2013 р.р.

Представляємо Вашій увазі інформацію про книжкові видання з виставки нових надходжень науково-технічної бібліотеки ІЕД.

Представляємо Вашій увазі нову виставку, що відкрита в читальному залі науково-технічної бібліотеки «КНИГИ З АВТОГРАФАМИ АВТОРІВ».

Запрошуємо до співпраці всіх бажаючих побачити свою книгу серед видань цієї виставки!

 

До 70-річчя ІЕД НАН України

Публікації співробітників Інституту електродинаміки НАН України за період  2007-2016 рр.

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------

НАЦІОНАЛЬНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ імені В. І. ВЕРНАДСЬКОГО

Центр бібліотечних електронних ресурсів і технологій

Відділ технологій дистанційного обслуговування

03039 Київ-39, проспект 40-річчя Жовтня, 3; E-mail: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it ;

Internet: http//www.nbuv.gov.ua, т. 524-11-19

 

 

Відділ технологій дистанційного обслуговування Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського

підготував новий науковий реферативний огляд "Нанотехнології у XXI столітті".

Ознайомитися з ним можна за наступним посиланням: http://www.nbuv.gov.ua/node/2305 .

 

 

Архів

 

 

 
ЗАГАЛЬНА ЕНЕРГЕТИКА
There are no translations available.

 
ЕЛЕКТРИКА. ЕЛЕКТРОТЕХНІКА
There are no translations available.

 
ЕЛЕКТРОСТАНЦІЇ. ЕЛЕКТРИЧНІ ПІДСТАНЦІЇ
There are no translations available.

 
ЕЛЕКТРИЧНІ МАШИНИ
There are no translations available.

 
РОЗПОДІЛ ТА РЕГУЛЮВАННЯ ЕНЕРГОПОСТАЧАННЯ
There are no translations available.

 
ТОЧНА МЕХАНІКА ТА АВТОМАТИКА
There are no translations available.

 
СУСПІЛЬНІ НАУКИ
There are no translations available.

 
СЛОВНИКИ
There are no translations available.

 
КОМП‘ЮТЕРНА НАУКА І ТЕХНОЛОГІЯ. ЗАСТОСУВАННЯ КОМП‘ЮТЕРА
There are no translations available.

 
МАТЕМАТИКА
There are no translations available.

 
<< Start < Prev 1 2 Next > End >>
Page 1 of 2