Clean Power

Ukrainian (UA)English (United Kingdom)

НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ


ІНСТИТУТ ЕЛЕКТРОДИНАМІКИ

Бібліотека

Науково-технічна бібліотека Інституту електродинаміки HАH України

      Науково-технічна бібліотека заснована у 1939 році при Інституті енергетики АН УРСР в місті Харкові.. З 1947 р. бібліотека стає підрозділом Інституту електротехніки АН УРСР, з 1963 р. – Інституту електродинаміки АН УРСР.

      Загальний бібліотечний фонд нараховує 242 тис. примірників (іноземні видання – 62 тис. примірників). Книг та брошур  – 49 тис., у т.ч. іноземних – 1,5 тис.; періодичних та продовжуваних видань – 170 тис. примірників, з них іноземних – 60 тис. примірників; нормативні виробничо-практичні видання – 21 тис. од. Документів на електронних носіях – 79. Обмінний фонд бібліотеки нараховує 639 примірників

      У фонді представлена література з питань енергетики та електротехніки, а також з суміжних галузей науки - математики, фізики, енергетики, радіотехніки, кібернетики, обчислювальної техніки. Зберігаються: література з особистої бібліотеки члена-кореспондента HАH України Б.П. Борисова (3 тис. примірників з питань електротехніки); багаторічні комплекти періодичних видань і видань, що продовжуються. Зокрема, журнали: "Электричество" (1908 р.), "Электрические станции" (з 1930 р.); повний комплект журналу  "Технічна  електродинаміка", та «Праці Інституту електродинаміки НАН України» з 1999 року.

     Каталоги:  алфавітні – на книги, періодичні видання, автореферати дисертацій та дисертації; систематичні – на книги тощо (з 1944 р.).

     Картотеки: «Праці співробітників інституту» (з 1944 р.), «Праці співробітників, які вибули з ІЕД АН УРСР», «Картотека періодичних видань», «Іноземні монографії», «Картотека довідників»

     На базі комп‘ютерної програми «ИРБИС» ведеться постійна робота зі створення електронної версії каталогу науково-технічної бібліотеки, яка вже нараховує майже 33 000 записів. Копію каталогу передано до відділу електронних ресурсів Національної бібліотеки України ім. Вернадського, де її внесено до єдиного електронного каталогу НБУВ.

      В читальному залі експонуються постійно діючи виставки «Нові надходження», «Публікації Інституту електродинаміки НАН України», «Книги з автографами авторів», «Книги, подаровані співробітниками Інституту електродинаміки».

.   НТБ інституту співпрацює та веде обмін книгами, науковими працями, журналами з бібліотеками системи НАН України та бібліотеками університетів  міст Києва, Львова, Миколаєва, Харкова, Винниці, Дніпра, Кременчука.

   Працює Міжбібліотечний абонемент, за яким читачі мають можливість замовити потрібну літературу з бібліотек різних наукових закладів України.

Тел. (044) 366-25-01,366-26-39, факс (044) 366-26-86, e-mail Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

 

Шановні колеги!

  З 15.05.2018 для локальної комп'ютерної мережі нашого інституту відкритий  доступ до колекція баз даних  компанії Ebsco.

EBSCO - служба, що надає доступ до баз даних англомовних періодичних видань.

 Частина статей у базах представлена у вигляді повних текстів, частина - тільки у вигляді анотацій (abstracts).

 У EBSCO включені якнайсвіжіші номери журналів, так і архівів - для деяких видань аж до 1950-х років.

Тестовий доступ заявлений до 15 червня включно.

Доступ відкритий з інтернет адреси http://search.ebscohost.com

СИСТЕМА НЕ ПОВИНА ЗАПИТУВАТИ ІДЕНТИФІКАТОР ТА ПАРОЛЬ!

Спочатку іде вибір інтерфейсу - обирається перший з верху.

Далі екран вибору необхідної бази даних

Далі до Ваших послуг - пошуковий інтерфейс.

Якщо будуть проблеми або методичні запитання  - звертатися до

Васильєва Олексія Всеволодовича,  директора Асоціації "Інформатіо-Консорціум",

тел:  501-1295,  e-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

 

Нові книги, що надійшли до науково-технічної бібліотеки ІЕД НАН України у 2017 році

Дисертації, що надійшли до науково-технічної бібліотеки ІЕД НАН України у 2017 році

Книги, подаровані науково-технічній бібліотеці ІЕД НАН України у 2016 році

 Нові надходження до науково-технічної бібліотеки Інституту електродинаміки НАН України
у вересні 2016 р 

Нові надходження до науково-технічної бібліотеки Інституту електродинаміки НАН України
(1 квартал 2015)

Дисертації науковців, прийняті в фонди НТБ ІЕД у 2015 р.

Представляємо Вашій увазі нову виставку, що відкрита в читальному залі науково-технічної бібліотеки «КНИГИ З АВТОГРАФАМИ АВТОРІВ».

Запрошуємо до співпраці всіх бажаючих побачити свою книгу серед видань цієї виставки!

 

Публікації співробітників Інституту електродинаміки НАН України за період  2007-2016 рр.

(Бібліографічний покажчик до 70-річчя ІЕД НАН України)

 

Наша історія

 

 

      Тетяна Володимирівна Пенькова-Михайлова

Завідувач науково-технічної бібліотеки

    Інституту електродинаміки у 1958-1974 рр.

     Тетяна Володимирівна Михайлова народилася 25 січня 1908 року в робітничій сім‘ї. У 1926 році, після закінчення Дніпропетровського педагогічного технікуму, була направлена сільською вчителькою на хутір Московське Урочище Перещепинського (нині Новомосковського) району Дніпропетровської області. З 1927 по 1929 рр. працювала в школі села Голубівка того ж району.

     У 1930 році закінчує дошкільний факультет Дніпропетровського інституту народної освіти та майже два роки працює у Дніпропетровську вихователькою дитячого садка. У 1935 році переходить до Дніпропетровського обласного Радіокомітету на посаду диктора, згодом стає старшим диктором.

       В суворі воєнні роки разом з чоловіком – співробітником АН УРСР Пеньковим О.М. Тетяна Володимирівна евакуюється до Уфи. Закінчивши курси мікробіологів, з травня 1942 року працює лаборантом з виготовлення вакцин для фронту в лабораторію евакуйованого Московського інституту мікробіології та епідеміології ім. Мечникова.

     В листопаді 1943 р. реевакуювалася до Москви, де продовжувала працю до березня 1944 року старшим лаборантом сипно-тифозної лабораторії в інституті ім. Мечникова.

     У травні 1944 р. сім‘я вирушає до Києва, де Пенькова-Михайлова йде працювати лаборантом-кресляром в Інститут гірничої справи ім. М.М. Федорова АН УРСР. А вже у серпні 1944р. вона переходить до наукової бібліотеки цього інституту на посаду бібліотекаря. 23 січня 1945 р. Тетяну Володимирівну призначено завідувачем бібліотеки і на цій посаді вона працює майже 13 років.

     В середині 1958 року приймає пропозицію очолити бібліотеку Інституту енергетики АН УРСР. Майже 16 років Тетяна Володимирівна перебуває беззмінним керівником цього підрозділу. У 1963 році під час переїзду Інституту з вул. Чкалова, 55-б, до новозбудованого приміщення на Брест-Литовському проспекті,102, очолює роботи з перевезення, розміщення і влаштування бібліотечного фонду та обладнання.

     У 1964 році, в зв‘язку з реорганізацією Інституту енергетики в Інститут електродинаміки АН УРСР та Інститут технічної теплофізики АН УРСР, Пенькова-Михайлова займається перерозподілом літератури серед бібліотек новостворених інститутів, що призводить до значного зменшення кількості друкованих одиниць в бібліотеці нашого інституту.    Від того часу особливу увагу вона приділяє збільшенню загального фонду бібліотеки (за роки її завідування його обсяг зріс з 50 тис. до майже 200 тис. примірників), а також формуванню обмінно-резервного фонду і впровадженню новітніх технологій та носіїв інформації (читальні апарати, мікрофільми, мікрофіші). Завдяки наполегливій праці колективу НТБ, на початку 70-х років науково-технічна бібліотека стає діючим осередком науково-технічного інформування, постійно нагороджується дипломами за досягнення.       

       Тетяна Володимирівна Пенькова-Михайлова завжди проявляла себе як людина з активною життєвою позицією – декілька років була членом бібліотечної ради Президії АН УРСР, неодноразово обиралася до профспілкового комітету інституту. За сумлінну працю мала численні подяки від керівництва інституту.

   1 вересня 1974 р. у віці 66 років Тетяна Володимирівна Пенькова-Михайлова звільнилася з посади завідувача науково-технічної бібліотеки за власним бажанням.

 

 

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

НАЦІОНАЛЬНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ імені В. І. ВЕРНАДСЬКОГО

Центр бібліотечних електронних ресурсів і технологій

Відділ технологій дистанційного обслуговування

03039 Київ-39, проспект 40-річчя Жовтня, 3; E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду ;

Internet: http//www.nbuv.gov.ua, т. 524-11-19

 

 

Відділ технологій дистанційного обслуговування Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського

підготував новий науковий реферативний огляд "Нанотехнології у XXI столітті".

Ознайомитися з ним можна за наступним посиланням: http://www.nbuv.gov.ua/node/2305 .

 

 

Архів